Tekgol'e Giriş Yap
Şifremi Unuttum

  Ücretsiz Profil Oluştur

 • İstediğin Yayınları Bul
 • Sevdiklerini Emojile
 • Sevdiklerini Takiple
 • Yazar Ol (Kendi Yayını'nı Oluştur)Email
Kullanıcı Adı:
Ad Soyad:
Doğum Tarihi
Cinsiyet
Nerden
Telefon:

Eczacıbaşı'ndan geleceğe Smaç projesi !

6 Şubat 2017 Pazartesi 21:06
1099
Türk sporuna 50 yıldır çok sayıda sporcu ve spor adamı kazandırarak önemli hizmetlerde bulunan Eczacıbaşı Spor Kulübü, çalışmalarını altyapılarda yaygınlaştırmak, binlerce çocuğa spor kültürü kazandırmak ve geleceğin yıldızlarını keşfetmek üzere başlattığı Geleceğe Smaç projesi kapsamında Ailemle Voleybol Şenliği ile Gelişim Takımları Turnuvasını gerçekleştirdi.
 
Geleceğe Smaç Projesi kapsamında 2016-2017 sezonunda İstanbul’da dört ve Bursa’da iki ayrı kampüste voleybol okulları ile gelişim takımları çalışmalarını başlatan Eczacıbaşı Spor Kulübü, yeni yıla, bu kampüslerde çalışan voleybol okulu öğrencilerine ve minik-küçük kız takımı sporcularına yönelik etkinliklerle girdi.
 
Eczacıbaşı Spor Kulübü, çocukların erken yaşlarda voleybola başlamasında en önemli etken olan aileleri bu projeye kazandırmak ve aileleri Geleceğe Smaç projesiyle ilgili bilgilendirmek üzere 21 Ocak 2017 Cumartesi günü İstanbul’da Kovan Spor Kültürü Merkezi’nde 6-12 yaş arası öğrenciler ve aileleri için Ailemle Voleybol Şenliği düzenledi. 
 
Türkiye’de ilk kez gerçekleştirilen Ailemle Voleybol Şenliği’nde anne, baba ve çocukların katıldığı aile maçlarının yanı sıra sadece anne ve babaların oynadığı park voleybolu maçları ile sadece çocukların katıldığı dön kazan voleybol ve mini voleybol maçları oynandı. Şenliğe katılan aileler, gün boyunca çeşitli etkinlikler ve oyunlarla hep birlikte keyifli zaman geçirdiler. 
 
Ailemle Voleybol Şenliği’nin ödül töreninde konuşan Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Eczacıbaşı, altı yaşından itibaren kızlara voleybolu sevdirmek ve voleybolu onların hayatının vazgeçilmez bir parçası haline getirmek istediklerini belirterek, “Bugün burada voleybol oynayan küçükleri ileride çok önemli voleybolcular olarak görebiliriz. Ama dünyanın önemli voleybolcuları arasına giremeseniz de sizleri ileride sağlıklı, kendine güvenen, takım çalışmasını öğrenmiş, mücadele etmeyi öğrenmiş gençler ve yetişkinler olarak göreceğimizi biliyoruz. Sizler gelecekte başarılı birer voleybolcu olmasanız da başarılı birer iş kadını olacak ve geleceğimize yön vereceksiniz” dedi. 
 
Faruk Eczacıbaşı’nın konuşmasının ardından İlk Koçluk Deneyimim programına katılan 15-17 yaş aralığındaki Eczacıbaşı Gelişim Takımı sporcularına sertifikaları verilirken, şenliğe katılan tüm sporcular da madalyalarını aldılar.
 
2-5 Şubat 2017 tarihlerinde Marmara Koleji Kampüsü’nde düzenlenen 1. Gelişim Takımları Turnuvasında ise sabah antrenmanları, turnuva maçları ve akşam saatlerinde Eczacıbaşı altyapı antrenörleri tarafından düzenlenen özel antrenmanlar gerçekleştirildi. 
 
Bu turnuvada mücadele eden küçük kardeşleri gibi voleybol okullarından başlayarak Milli Takımlara kadar yükselen ve halen U19 Milli Takımı’nda yer alan ES Voleybol sporcuları Berat Özveren, Murat Üç ile U18 Milli Takımı’nda yer alan Eczacıbaşı sporcuları Merve Atlıer, Zeynep Üzen de turnuvaya katılarak küçüklerle sohbet ettiler.
 
2-3 Şubat günlerinde tamamlanan Minikler turnuvasında dereceler sırasıyla Koşuyolu (1), Bursa (1) ve Dragos (2) takımları tarafından paylaşılırken Küçükler turnuvasında ise sıralama GD Akademi, Ayazağa ve ES Voleybol şeklinde gerçekleşti. 4-5 Şubat tarihlerinde oynanan ikinci turnuvada ise sıralama Miniklerde Bursa (1), İstanbul Akademi (1) ve İstanbul Akademi (2) şeklinde gerçekleşirken, Küçüklerde Bursa (1), Bursa (2) ve İstanbul Akademi ilk sıraları aldılar.
 
Halen İstanbul’da dört kampüste, Bursa’da iki kampüste çalışmalarını sürdüren Eczacıbaşı altyapıları Mart ayından itibaren İzmir’de de faaliyetlerine başlayacak. Halen bu kampüslerde voleybol eğitimi alan 1000’in üzerindeki sporcu adayı bundan sonra şenliklerde ve turnuvalarda buluşmaya devam edecek.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

 • 0
  Heyecanlı
 • 1
  Mutlu
 • 0
  Üzgün
 • 0
  Kızgın
 • 0
  Kayıtsız
 • 0
  Şaşırmış

Yorumlar

Yorum yap