Tekgol'e Giriş Yap
Şifremi Unuttum

  Ücretsiz Profil Oluştur

 • İstediğin Yayınları Bul
 • Sevdiklerini Emojile
 • Sevdiklerini Takiple
 • Yazar Ol (Kendi Yayını'nı Oluştur)Email
Kullanıcı Adı:
Ad Soyad:
Doğum Tarihi
Cinsiyet
Nerden
Telefon:

Dursun Özbek'ten Arda Turan açıklaması!

15 Ağustos 2017 Salı 14:54
656
Galatasaray, yeni transferleri olan NdiayeMaiconFernando ve Feghouli'ye imza töreni düzenledi. Bu törenin sonrasında ise başkan Dursun Özbek, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Transferler hakkında konuşan Özbek, Arda Turan konusunda da açıklama yaptı. 

İşte Dursun Özbek'in açıklamaları:

Eksiklik hissettiğimiz bölgelere transfer yaptık. Hala eksikliğini hissettiğimiz bölgeler var. Bu iş bir bütçe işidir. Halen daha takımımızdan hangi oyuncular gidebilir ve

Arda Turan, Galatasaray'ın yetiştirdiği, Türkiye'nin gurur duyduğu bir oyuncudur. Arda Turan, Türkiye'ye gelmek isterse yeri Galatasaraydır. Hem Galatasaray yönetimi hem camia Arda Turan'ın Galatasaray'a gelmesinden memnun olacaktır. Transfer bitmeden detay vermek doğru olmaz. Sadece çalışmaların devam ettiğini söyleyebiliriz. 

Galatasaray başkanlığı dönemimde en fazla dünkü maçta heyecanlandım. Kadroda revizyona gittik, bu zor ve riskli bir karardı. Yorulmuşluklar, doymuşluklar vardı. Bir-iki eksiğimiz var, mali yapıya zarar vermeyecek transferler yapmak istiyoruz. 

"14 milyon Euro'ya takım kurduk"

Transferleri Riva’dan gelen para ile yapmadık. O para Şubat ayında geldi. Söz verdiğimiz gibi bankalara olan borcumuzu ödedik. Ya siz hesap-kitap bilmiyorsunuz ya da yaptığımız açıklamaları incelemeniz lazım. Bu sezon takımı yenilemek için 30 milyon Euro'dan biraz fazla bütçe ayırdık ve şu an 34 milyon Euro harcadık. Buna ek 20 milyon Euro satışımız var. 14 milyon Euro'ya 4-5 sene hizmet edecek takımı kurmuşuz. 

"Geldiğimizde takımda 42 futbolcu vardı"

Yeni kurduğumuz takımda da maaş hesabını yaptık. Galatasaray'ın hesapları belli UEFA'da geçemez. 60-61 milyon Euro olacak. Evet, oyuncuların maaşları yüksek ama iyi futbolcu böyle pahalı. Geldiğimizde kadroda 42 oyuncu vardı. Şimdi 28 oyuncu var. Kurtulduğumuz oyuncuların maliyetleriyle iyi oyuncular aldık. Yapılması gereken tartışma maaşlar değil. "Kardeşim sen 42 futbolcuyu ne yapacaksın?" diye sorulmalı. Bu daha mantıklı.

"Şampiyonluğun en iyi adayıyız"

Taraftarlarımız bizim her şeyimiz. Tek amacımız onları mutlu etmek. Galatasaray taraftarına daha keyifli bir takım izlettirmek istiyoruz. Çektiğimiz eziyetlerin tek amacı taraftara dahi iyi takım seyrettirmek. Biz şampiyonluğun en iyi adayıyız. Herkesin kenetlenmesini istiyorum. Ben taraftarımdan rica ediyorum. Biz bu sene şampiyonluğun en kuvvetli adayıyız. Şimdi kenetlenme zamanı. Tribünlere gelsinler. 

Selçuk İnan bizim kaptanımız. Şu an hala bizim oyuncumuzdur. Tudor tespit edecektir takımdaki durumunu. Oynayacak mı, oynamayacak mı veya ne kadar oynayacak? Bu konuda benim bir tespitim olamaz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

 • 0
  Heyecanlı
 • 0
  Mutlu
 • 0
  Üzgün
 • 0
  Kızgın
 • 0
  Kayıtsız
 • 0
  Şaşırmış

Yorumlar

Yorum yap