Tekgol'e Giriş Yap
Şifremi Unuttum

  Ücretsiz Profil Oluştur

 • İstediğin Yayınları Bul
 • Sevdiklerini Emojile
 • Sevdiklerini Takiple
 • Yazar Ol (Kendi Yayını'nı Oluştur)Email
Kullanıcı Adı:
Ad Soyad:
Doğum Tarihi
Cinsiyet
Nerden
Telefon:
Euroleague’deki 10 maçta 8 galibiyetle A Grubu’nu lider tamamlayan Fenerbahçe’de, efsane coach Zelijko Obradovic zorlu bir gruptan başarıyla çıktıklarını belirterek, takım ruhunu sahaya yansıttıklarını ve bir bütün olarak mücadele ederek bu noktaya geldik

FENERBAHÇE TRANSFER YAPACAK MI? OBRADOVİC AÇIKLADI

Euroleague’deki 10 maçta 8 galibiyetle A Grubu’nu lider tamamlayan Fenerbahçe’de, efsane coach Zelijko Obradovic zorlu bir gruptan başarıyla çıktıklarını belirterek, takım ruhunu sahaya yansıttıklarını ve bir bütün olarak mücadele ederek bu noktaya geldik

20 Aralık 2015 Pazar 00:49
1045

Habertürk gazetesi yazarı Gökhan Türe’nin Obradovic ile Moskova’da yaptığı röportajın detayları şöyle:

“Euroleague’de kuralar çekildiğinde grubumuzun ne kadar zorlu olduğu konusunda herkes hemfikirdi. Daha geçen haftaya kadar da gruptan hangi takımların bir üst tura çıkacağı tam olarak netleşmemişti. Ne evimizde, ne de deplasmanda hiçbir maçta kazanmanın garantisi yoktu. Bütün maçlar çok zordu. Ama ilk tur atlayan biz olduk. Takım ruhu harikaydı. Biz savaşçı bir takımız. Bunu her maçta hem kendi taraftarlarımıza hem de rakibe hissettirdik. Khimki karşısında iyi oynamadık. Ama takım ruhunu sahaya yansıttık. Mücadele ettik, savaştık ve iyi oynamasak da kazanmayı başardık. Ve ilk hedefimize Top 16′ya ulaştık.”

‘BİZ BİR BÜTÜNÜZ’

“Motivasyonumuz hep üst düzeydeydi. Zaten olması gereken de bu. Ben buna inanan bir coachum. Başarıya giden tek yol var. O da mücadele etmek ve bunu üst düzey motivasyonla sahaya yansıtmak. Bunu tek başımıza başarmadık. Taraftarımızla birlikte bu noktaya geldik. Biz birlikte bir bütünüz. Şimdi Top 16′da işimiz daha zor ve onların daha çok desteğine ihtiyacımız var.”

‘STRASBOURG DÖNÜM NOKTASIYDI’

“Strasbourg’a deplasmanda farklı kaybettiğimiz maç bizim için dönük noktasıydı. Bu maçın ardından toplantı yaptık ve yaşadığımız tüm sorunları masaya yatırıp analiz ettik. Strasbourg maçının bu noktaya gelmemizde payı büyük. Eğer şu anda çok daha iyi bir takım isek bunu Strasbourg maçının ardından yaptığımız bu toplantıya borçluyuz.”

‘ŞİMDİ HEDEFİMİZ İLK 8′E KALMAK’

“Top 16 ilk hedefimizdi. Buna ulaştık. Yeni hedefimiz ilk 8 takım arasına girmek. Adım adım düşünüyoruz ve bu doğrultuda ilerliyoruz. Artık her sayının, her basketin önemi büyük. Bunun bilincindeyiz. Bu hedefi de tutturursak ardından tabii ki Final-Four’a odaklanacağız.”

‘KADRO DERİNLİĞİ PROBLEM’

“Evet, kadro derinliği anlamında problemimiz var. Benchten yeterli katkıyı alamıyoruz. Yük belli oyuncular üzerine bindi. Ama bunun için oturup ağlayacak değiliz. Kenarda tabii ki çok yetenekli genç oyuncularımız var. Şunu net biçimde söyleyebilirim ki Euroleague’in, hatta Avrupa’daki tüm liglerin kadrosunda bu kadar genç oyuncusu olan tek takımız. Çok iyi çalışıyorlar. Onlardan çok memnunum. Ama kafaca da her zaman hazır olmalılar. Artık takıma daha çok katkı vermeliler. Açıkçası kadroya takviye konusunu hiç görüşmedik. Sadece almış olmak için de oyuncu almayız. Herkes bilmeli ki bu transfer ancak takıma katkı verecek, değer katacak kapasitede bir isim olabilir.”

‘ZENGİN TAKIM DEĞİLİZ’

“Fenerbahçe hakkında türlü hikayeler çıkarıyorlar. Şu anki durumumuzdan, bize sağlanan imkanlardan son derece memnunuz. Bunun için de herkese teşekkür ediyoruz. Ama biz öyle zengin bir takım değiliz. Yardımcılarımdan birine Real Madrid deplasmanındaki maç sonrası ‘Nereye gidiyorsun?’ diye sorduklarında ‘Uyumaya’ yanıtını verince şaşırıp, ‘Siz özel uçakla seyahat etmiyor musunuz?’ diye sormuşlar. Herkes bizi para içinde yüzen zengin bir takım statüsüne sokmak istiyor. Böyle bir hava yaratıp üzerimizde baskı oluşturmak istiyorlar. Final-Four’un favorisi diyorlar. Buna inanmak istiyorlarla benim için sorun yok.”

‘KİMSEYE SEN LİDERSİN DEMEDİK’

“Biz şu lider olacak diye kimseyi göstermedik. Zaten bu doğru olmaz. Lider parmakla göstererek ‘sen lidersin’ diyerek olunmaz. Takımda bu sezon çok sayıda lider ruhlu oyuncumuz var. Her maçta farklı isimler ortaya çıkıp özelliğini gösterebiliyor. Açıkçası bu sezon kadroyu oluştururken, çok daha sert ve karakterli oyuncularla yola çıkmak istedik.
Şu anda da bu açıdan baktığımızda doğru karar verdiğimizi düşünüyorum.”

‘HAYALİM 10 BİN KOMBİNE BİLETLİ SEYİRCİ’

“Takım ile taraftar arasındaki bağ çok önemli. Bu sezon bize verdikleri desteğin arttığını görmek güzel. Bilet fiyatları artmasına karşın ilgi artmaya devam ediyor. Bu da ayrı bir güzellik. Rakip takımlar için artık çok daha büyük bir baskı unsuru var. Bize bu açıdan çok yardımcı oluyorlar. Ancak bu açıdan hala daha ileriye gidebileceğimize inanıyorum.
Benim hayalim, Ülker Arena’da 10 bin kombine bilet satıldığını görmek. Bunu gördüğümde de dünyanın en mutlu insanı olurum. Taraftarlarımız şunu bilmeli ki bu turda bizi çok daha zorlu maçlar bekliyor. Onların desteğine çok daha fazla, artarak ihtiyacımız olacak.”

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!

 • 0
  Heyecanlı
 • 0
  Mutlu
 • 0
  Üzgün
 • 0
  Kızgın
 • 0
  Kayıtsız
 • 0
  Şaşırmış

Yorumlar

Yorum yap